ანა მარშანია - ჟურნალისტი; წამყვანი; რადიო "პალიტრის" საინფორმაციო სამსახურის უფროსი; ანა არის ტელე-რადიო ჟურნალისტიკის ფაკულტეტისა და PR-სა და ინტეგრირებული მარკეტინგული კომუნიკაციების კურსდამთავრებული. აქვს პრესაში, ტელევიზიაში, რადიოში, ვებზე, ჟურნალისტად და წამყვანად მუშაობის 20-წლიანი და ტრენერად საქმიანობის 4-წლიანი გამოცდილება.   ანა არის წერილობითი კომუნიკაციის პროგრამის ტრენერი; "პრაქტიკული აკადემიის" მულტიმედია ჟურნალისტიკის კურსის მენტორი.
ანა სამსონია არის ადვოკატი, საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს კოლექტიური შრომითი დავის მედიატორი,  პალიტრა ჰოლდინგის სამართლის ჯგუფის დირექტორი.    ანა სწავლობდა: ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში,  პასაუს უნივერსიტეტში (გერმანია),  იენის ფრიდრიხ შილერის სახელობის უნივერსიტეტში (გერმანია), ზაარლანდის უნივერსიტეტში (გერმანია). ამჟამად მუშაობს სადოქტორო ნაშრომზე.   მიღებული აქვს გერმანიის აკადემიური გაცვლითი სამსახურის (DAAD),  ევროკომისიის "ერაზმუს +" და სხვ. სტიპენდიები. გავლილი აქვს სამოხელეო პრაქტიკა ავსტრიის ფედერალურ კანცელარიაში (ვენა).   აქვს სამართლის სწავლების გამოცდილება შემდეგ უნივერსიტეტებში: ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (იურიდიული ფაკულტეტი); საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი (სეუ) (იურიდიული ფაკულტეტი); ევროპის სასწავლო უნივერსიტეტი (იურიდიული ფაკულტეტი);